Ana içeriğe atla

ENDÜSTRİYEL ROBOTİK OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

Endüstriyel robot, üretim sürecinde sürekli tekrar eden, rutin görevleri yerine getirir. Tek bir amaç için tasarlanır, planlanır, kurulur ve başlatılırlar. Çeşitli boylarda üretilmekle birlikte genellikle çok büyük ölçülerde olduklarından dolayı geniş alan kaplar ve sabit bir konumda kalırlar. Bu robotların çalışma prensibi, insanların çalışma prensibinden farklıdır. Genellikle insanların fiziksel olarak yapmasının pek mümkün olmadığı işleri üstlenirler. Parça üretimi, montaj, ağır yüklerin taşınması gibi işlerde kullanılırlar. Çalışma hızı ve prensibi nedeniyle güvenlik kafesi içine yerleştirilmeleri gerekir, aksi durumda çalışan sağlığı ve güvenliği için risk oluşturabilirler. 

Endüstriyel otomasyon ise insanların üretim süreçlerinde makineler ve robotlar ile birlikte hareket etmesi olarak tanımlanıyor. Bu noktada otomasyonun türünü, kimin hangi işi ne kadar üstlendiği belirliyor. İnsanlar ile makinelerin işleri paylaştığı otomasyon sistemleri yarı otomasyon sınıfına giriyor. Robotların ve diğer makinelerin yoğun olarak kullanılması ise tam otomasyonu beraberinde getiriyor.Yorumlar

  1. Wynn Resorts Ltd - JRM Hub
    The 대전광역 출장안마 Company's headquarters in Las 전라남도 출장마사지 Vegas, 원주 출장샵 Nevada. This site is governed by the Nevada Gaming Control Board. A full 거제 출장마사지 schedule of Wynn 경기도 출장샵 Resorts

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Alüminyum Kaynak

 Firmamızda alüminyum profil, malzeme ve şase kaynakları yapılmaktadır. Alüminyum ve alüminyum alaşımları ergitme kaynak yöntemleri ile kaynak yapılabilir. Çeliklere kıyasla alüminyum malzemeleri kaynak yaparken, malzemeye has bazı özellikler dikkate alınmalıdır Alüminyum; kaynak metodu, birleştirme şekli ve dolgu metali belirlendikten sonra kolay kaynak edilebilen bir metaldir.

Makine Tasarımı

Firmamızda müşteri istekleri doğrultusunda özel makine, aparat ve fikstür  tasarımı ve projelendirme yapılmaktadır; sorunlara mühendislik bakış açısıyla yaklaşılmaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda mühendislik ekibimiz yarı veya tam otomatik, son teknolojiye sahip olan sistemlerin kurulmasını sağlar ve özel makine ihtiyaçlarınıza cevap verir.

Orbital Kaynak

Orbital kaynak, elle kaynağa göre çok hızlıdır. Fiili uygulamalarda, yapılan kaynak miktarının elle kaynağa oranla takribi 3 kat arttığı tespit edilmektedir. Hız sınırı malzemeden kaynaklanmaktadır; orbital kaynak sistemlerinden ileri gelen bir hız sınırı hemen hemen yoktur. Bu hız elle kaynağa göre oldukça yüksektir. Elle yapılan çubuk elektrotla kaynak veya MIG (gaz altı) kaynak hızlı gibi gözükse de, bu yöntemlerde tutarli ve kusursuza yakın kaynak yapan bir kaynakçının elini dinlendirdiği zamanlar oldukça fazladır. Orbital kaynak sistemleri için otomasyonu yapılmış TIG kaynak sistemi de diyebiliriz. Orbital kaynakta borunun etrafında tam tur yaparak tek seferde kaynak yapmak esastır. Diğer kaynak yöntemlerinde (Çubuk elektrod, Gazaltı MIG) tam turu tek seferde tamamlamak hemen hemen imkansızdır. Bunun yanında özellikle boru hatları kaynağında mekanize edilmiş MIG kaynağı imkanı mevcuttur.