Ana içeriğe atla

ENDÜSTRİYEL ROBOTİK OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

Endüstriyel robot, üretim sürecinde sürekli tekrar eden, rutin görevleri yerine getirir. Tek bir amaç için tasarlanır, planlanır, kurulur ve başlatılırlar. Çeşitli boylarda üretilmekle birlikte genellikle çok büyük ölçülerde olduklarından dolayı geniş alan kaplar ve sabit bir konumda kalırlar. Bu robotların çalışma prensibi, insanların çalışma prensibinden farklıdır. Genellikle insanların fiziksel olarak yapmasının pek mümkün olmadığı işleri üstlenirler. Parça üretimi, montaj, ağır yüklerin taşınması gibi işlerde kullanılırlar. Çalışma hızı ve prensibi nedeniyle güvenlik kafesi içine yerleştirilmeleri gerekir, aksi durumda çalışan sağlığı ve güvenliği için risk oluşturabilirler. 

Endüstriyel otomasyon ise insanların üretim süreçlerinde makineler ve robotlar ile birlikte hareket etmesi olarak tanımlanıyor. Bu noktada otomasyonun türünü, kimin hangi işi ne kadar üstlendiği belirliyor. İnsanlar ile makinelerin işleri paylaştığı otomasyon sistemleri yarı otomasyon sınıfına giriyor. Robotların ve diğer makinelerin yoğun olarak kullanılması ise tam otomasyonu beraberinde getiriyor.Yorumlar

  1. Wynn Resorts Ltd - JRM Hub
    The 대전광역 출장안마 Company's headquarters in Las 전라남도 출장마사지 Vegas, 원주 출장샵 Nevada. This site is governed by the Nevada Gaming Control Board. A full 거제 출장마사지 schedule of Wynn 경기도 출장샵 Resorts

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paslanmaz Boru Tesisat

Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu, mühendislik sistemleri de dahil, saha imalatı, gazlı boru tesisatı ve borulama montaj işleri Girgin Makine tarafından yapılmaktadır. Bugün hemen hemen hayatımızın her anında kullandığımız bir ürün mutlaka paslanmaz çelikten üretiliyor. Örneğin, evimizin ya da apartmanımızın tesisatında dahi paslanmaz borulara yer veriliyor. Bu nedenle; paslanmaz boru, “daha” konforlu “daha” güvenli yaşamamamız için endüstride ve mimaride kullanılan “kıymetli bir malzemedir” demek yanlış olmaz. Paslanmaz çelikten üretilen paslanmaz borular; tuza, suya ve asit gibi maddelere karşı aşırı dayanıklı olup paslanmaya karşı da tam koruma sağlar. Yüksek sıcaklıklara karşı da dayanıklı olarak üretilen paslanmaz borular, sıvı ya da gaz şeklindeki maddelerin nakledilmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Alüminyum Kaynak

 Firmamızda alüminyum profil, malzeme ve şase kaynakları yapılmaktadır. Alüminyum ve alüminyum alaşımları ergitme kaynak yöntemleri ile kaynak yapılabilir. Çeliklere kıyasla alüminyum malzemeleri kaynak yaparken, malzemeye has bazı özellikler dikkate alınmalıdır Alüminyum; kaynak metodu, birleştirme şekli ve dolgu metali belirlendikten sonra kolay kaynak edilebilen bir metaldir.

Makine Tasarımı

Firmamızda müşteri istekleri doğrultusunda özel makine, aparat ve fikstür  tasarımı ve projelendirme yapılmaktadır; sorunlara mühendislik bakış açısıyla yaklaşılmaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda mühendislik ekibimiz yarı veya tam otomatik, son teknolojiye sahip olan sistemlerin kurulmasını sağlar ve özel makine ihtiyaçlarınıza cevap verir.